made to live

Made to Live  to pomysł jaki powstał po wielu latach wspólnej działalności projektowej mojej i Bartka – mojego partnera w życiu i w pracy.  Odkąd powstała pracownia ZENDIZAJN – a trochę lat już minęło – ja zajmuję się kwestią projektową, a Bartek realizacją. I to się świetnie sprawdza: uzupełniamy się, motywujemy, wspieramy i cieszymy ze wspólnych osiągnięć.

Przyszła chwila, że zapragnęliśmy i mogliśmy kupić, zaprojektować i zrealizować mieszkanie w celu jego sprzedaży gdyż uznaliśmy, że jest nisza na rynku nieruchomości jeśli chodzi o ciekawe, dobrze zaprojektowane, a przede wszystkim bardzo dobrze wykonane nowe mieszkania. Takie,  które można kupić i wprowadzić się bez żadnych dodatkowych kosztów, remontów, przeróbek itd.

Pomysł zrodził się z pasji tworzenia miejsc niepowtarzalnych, takich które dają nam 200% satysfakcji i frajdy z pracy. Sporym, ale miłym zaskoczeniem był fakt, że pierwsze w ten sposób zaprojektowane mieszkanie sprzedaliśmy w ciągu miesiąca od wystawienia!

Dlatego przy okazji bloga będę się z Wami dzieliła informacjami na ten temat, nowymi realizacjami i pomysłami jakie przychodzą do głowy w trakcie prac. Być może okaże się to pomocne przy Waszych remontach i urządzaniu wnętrz?


Nasza najnowsza realizacja 2017- na sprzedaż już w kwietniu!

Chełmońskiego 20 – czyli jak przyjemnie mieszkać w centrum miasta

Prace ruszyły! Nasze kolejne mieszkanie na sprzedaż pod szyldem Made to Live znajduje się tym razem w bardzo ciekawej zrewitalizowanej kamienicy z początku XXw na poznańskim Łazarzu. Jeśli znasz trochę Poznań, to zapewne wiesz jaka to dzielnica ze świetną architekturą, klimatem i potencjałem…

Kamienica zbudowana w stylu secesyjnym nosi też wyraźne cechy eklektyczne. Nasze mieszkanie mieści się na I piętrze i ma powierzchnię 50m2. Zgodnie z założeniem będzie absolutnie i w 100% „zrobione do mieszkania” czyli wykończone ze wszystkimi detalami!  Etap projektowy już zakończony,  rozpoczęliśmy prace wykończeniowe. Zastaliśmy mieszkanie bez ścian działowych, z jednym dużym ponad 40 metrowym pokojem. Fajnie by było tak zostawić, ale wówczas będzie to mało użytkowe. Zdecydowaliśmy się zatem wydzielić sypialnię i garderobę. Mieszkanie ma świetny klimat, ponadto  ma to co lubię – jest wysokie na 3,4m.

Przewidujemy skończyć i wystawić je do sprzedaży pod koniec kwietnia. Roboty rewitalizacyjne budynku jeszcze trwają i jesteśmy pierwszą ekipą, która rozpoczęła prace adaptacyjne w mieszkaniu.

Wykonane już zostały przeróbki elektryczne i hydrauliczne – bez tego praktycznie żadna nasza realizacja nie ma prawa zaistnieć – zawsze jest coś do poprawy lub zmiany. Teraz szlifujemy ściany, układamy sztukaterię, a wkrótce malowanie i układanie płytek w łazience. Część wyposażenia już jest kupiona, a niektóre elementy są wykonywane na zamówienie. Niebawem przyjedzie podłoga – piękna szeroka deska dębowa szczotkowana i olejowana – nie mogę się jej doczekać! To ona w dużej mierze podkreśli urok tego mieszkania. Nie chcę za dużo opisywać na tym etapie, ale zapowiada się bardzo przyjemne, wygodne, oryginalne i eleganckie mieszkanie…


 

Natomiast poniżej kilka zdjęć z ostatniej realizacji Made to Live – MIESZKANIE 48M2 W STYLU SKANDYNAWSKIM: