kolory 2017 czyli parę pomysłów jak czerpać z trendów

Każdy rok przynosi  jakieś nowości zarówno w ogólnej kolorystyce, jak i w dobieraniu dodatków


Spore tu podobieństwo do trendów w modzie, a prezentacje na targach wnętrz i designu mogą się kojarzyć z pokazami mody haute couture w Paryżu czy Mediolanie.

Nie znaczy to oczywiście, że mamy ślepo podążać tym kursem, nie wywracamy szafy do góry nogami i nie wymieniamy zaraz całej garderoby. Moda wskazuje pewien kierunek, inspiruje,  motywuje do zmian i eksperymentów. Podobnie rzecz się ma z modą i trendami w aranżacji wnętrz i wzornictwie użytkowym.

Postaram się przedstawić za pomocą paru przykładowych zdjęć modne kolory i wzory „obowiązujące” w roku 2017. Może Was natchną do małych zmian w mieszkaniu?

Prym wiodą głębokie nasycone kolory, zwłaszcza odcienie granatu i brudnego błękitu – świetne w połączeniu z wciąż modnym złotem i kolorem rdzy.  W dalszym ciągu w modzie są intensywne zielenie – od organicznych po szmaragdowe. Ciągle na czasie również szarości, ale bardziej w kolorach chłodnego beżu i ziemi. Pojawiają się też ziemiste barwy różu, ochry i sieny, a pojedynczy mebel czy nawet mały detal w tym kolorze działa cuda!

W rok 2017 z przytupem weszły wzory etno i orientalne. Dobrze trzymają się motywy roślinne – ale te duże, na przykład liście palmowe i bananowca. W tkaninach bryluje aksamit, który w brew pozorom lepiej czuje się w towarzystwie naturalnych splotów niż lśniących tkanin.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *