Takimi słowami przywitał mnie mój własny blog, a ściślej – pierwsza przykładowa strona na platformie, w której się znalazłam z moim blogowym początkiem… I świetnie!
A zatem Witaj Świecie, w który wkraczam z pewną ostrożnością nowicjusza, ale za to z zapałem i całym zapleczem pomysłów.
Na pierwszy ogień rzucam „zimowe wnętrza”. Wszak odwilż przyszła i już by się wiosny chciało, ale jak by nie patrzeć, to wciąż luty… Zimowe wnętrza to grube koce i pledy, gorąca herbata z cytryną, miodem i imbirem, różowe policzki na mrozie, ale przede wszystkim wszystkie odcienie bieli… no może w tej aurze przybrudzone nieco szarością i chłodnym brązem.
Biel jest fantastyczna i inspirująca!
Na szczęście popularny już od jakiegoś czasu styl skandynawski, przełamał niechęć do białych ścian i obalił skutecznie mit, że biel jest zimna i nieciekawa. Biel jest świetną bazą w każdym wnętrzu, bez względu na styl i charakter pomieszczenia. A co najważniejsze kolor biały nie musi być nudny!
Oto 3 najczęściej stosowane odcienie bieli, które świetnie sprawdzają się na ścianach, a odpowiednie ich dobranie przyniesie oczekiwany efekt:
- biel w odcieniu kredy – najbielsza z bieli, najlepiej ją stosować by uzyskać efekt „czystości” i przestrzeni, lepiej prezentuje się z dodatkami chłodniejszymi niż cieplejszymi, nadaje się bardziej do wnętrz nowoczesnych i raczej chłodnych w odbiorze, świetnie się sprawdzi z czarnymi dodatkami i drewnem w każdym odcieniu (ten kolor jest charakterystyczny właśnie dla stylu skandynawskiego);
- biel w odcieniu gipsu – lekki efekt „postarzenia”, dyskretna, na pierwszy rzut oka niezauważalna różnica, ale przy zestawieniu z bielą kredową wypada znacznie cieplej mimo domieszki szarości. Świetnie się sprawdzi we wnętrzach klasycznych z białymi gzymsami i ornamentami, dobrze wygląda w połączeniu z białym sufitem, dobra zwłaszcza w wysokich pomieszczeniach;
- biel jasnobeżowa – bardzo neutralna, ciepła, bezpieczna. Daje wrażenie spójności i harmonii, świetnie nadaje się do ocieplenia wnętrz, szczególnie jeśli wystrój jest dość chłodny. Należy jedynie pamiętać, że lepiej prezentuje się w jasnych pomieszczeniach niż w słabo oświetlonych;
Poniżej przykłady białych pomieszczeń w różnych odcieniach, każde w nieco innym stylu. Czyż nie jest pięknie?